Make your own free website on Tripod.com

blut_05.gif

Home | Diger Haberler | FLASH HABER | NEWS | Contact Me

jhdsfdsfhksdf.jpeg

Hamurun Kurtuluşu Çoşkuyla Kutlandı..
 
Hamur İlçesinin Kurtuluşunun 89. yıldönümü törenlerle kutlandı. Kurtuluş törenlerine sabah saat 8.30 da Hükümet konağı bahçesindeki Atatürk anıtına çelenklerin konulması ile başlanıldı. Saygı duruşunda bulunulup istiklal marşının okunmasından sonra İlçe Kaymakamı Hüseyin Engin SARIİBRAHİM makamında protokol ile birlikte,tebrikleri kabul etti.

Saat 9.30 da Kaymakam H.Engin SARIİBRAHİM , Adalet ve Kalkınma Partisi Ağrı Milletvekili Dr.Kerim YILDIZ Garnizon Komutanı , Yüzbaşı Binali DOĞAN Belediye Başkanı İsmet ASLAN törene katılanların kurtuluş günlerini kutladılar.

İstiklal Marşının okunması ile başlanılan törenlerde günün anlam ve önemini belirtir konuşmalar yapılıp şiirler okundu.

Günün anlam ve önemini belirtir konuşmayı yapan ,Belediye Başkanı İsmet ASLAN, İlçemiz Yavuz Sultan Selim çaldıran Seferine çıkmadan önce Osmanlı İmparatorluğuna katılmış daha sonra sırasıyla 1853,1856 Türk Rus savaşlarına ,93 harbine ,1914-1918 yıllarında 1. nci dünya savaşına sahne olmuştur Atalarımız bu savaşların hepsinde orduya katılarak ve bölgemizde kurmuş oldukları hamidiye alayları ile şirin ilçemiz özellikle Ruslara ve Ermenilere karşı korumuş . Kurtuluş savaşında Kuvayı Milliye ruhu içinde milli mücadeleye katılmışlardır dedi. ASLAN , Bizler bu şehit ve gazilerin torunları olarak onların bizlere emanet ettiği ve cennet vatana ve manevi değerlerimize sahip çıkarak birlik ve beraberliğimizi muhafaza edeceğiz dedi. ASLAN bu güzelim toprakları bizlere emanet eden atalarımıza, huzurlarınızda söz veriyoruz “canımız kanımız malımız vatan uğruna fedadır dedi ve bu kutsal toprakları bizlere emanet eden Başta Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ’ü ve kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyoruz diye sözlerini tamamladı .

kurtulus3.jpg

kurtulus5.jpg

Türk Silahlı Kuvvetler adına Jandarma Üst çavuş Kürşat DENİZ ’de bir konuşma yaparak dün olduğu gibi bu gün de vatanın savunuculuğunu seve seve yapacaklarını vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını her zaman feda etmeye hazır olduklarını belirtti.

Törenlerden sonra Belediye Başkanı İsmet ASLAN , makamında tebrikleri kabul etti. Daha sonrada İl genel meclis üyeleri ile birlikte Jandarma Bölük Komutanlığına giden Belediye Başkanı İsmet ASLAN ilçe halkının Türk Silahlı Kuvvetlere şükran duygularını sundular.

Gece de fener alayı ve Kurtuluş Şenlikleri düzenlenecektir.

kurtulus4.jpg

Terör örgütünden taciz ateşi

Ağrı'nın Taşlıcay ilçesindeki Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı binası ile Hamur ilçesindeki Emniyet Müdürlüğü binasına terör örgütü PKK üyeleri tarafından taciz ateşi açıldı.

Alınan bilgiye göre, gece saat 23.00 sıralarında Taşlıçay ilçesindeki Emniyet Müdürlüğü ile yakınında bulunan Jandarma Komutanlığı binalarına taciz ateşinde bulunan terör örgütü PKK üyeleri, güvenlik güçlerinin karşılık vermesi üzerine püskürtüldü.

Öte yandan Hamur ilçesindeki Emniyet Müdürlüğü binasına, gece saatlerinde terör örgütü üyeleri tarafından taciz ateşi açıldı. Güvenlik güçleri ile teröristler arasında yarım saat süren çatışmanın ardından, terör örgütü üyeleri gece karanlığından yararlanarak kaçtı.

Bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı.

 

01.08.2006